SAKRAMENT BIERZMOWANIA

31 maja   2023 roku o godz. 17:00 odbyła się w naszym kościele uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez młodzież z  parafii WNMP w Szprotawie, św. Andrzeja Apostoła w Szprotawie i  z   parafii NMP Królowej Polski w Lesznie Górnym. Grupę kandydatów z naszej parafii przygotował ks. Tomasz. Sakrament został udzielony podczas uroczystej Eucharystii, którą celebrował Ks. Bp Tadeusz Lityński. Obecni byli kapłani z  parafii kandydatów i całego dekanatu. Na początku rodzice kandydatów poprosili jego ekscelencję o udzielenie sakramentu swoim dzieciom. Potem poprosił ks. Proboszcz. Okolicznościowe kazanie wygłosił celebrans Eucharystii ks. biskup Tadeusz Lityński. Wszyscy zebrani kapłani, którzy przybyli z dekanatu wspólnie odmówili modlitwę za młodzież. Po modlitwie biskup udzielił sakramentu. Młodzież aktywnie włączyła się w uczestnictwo Eucharystii: wykonała czytania, odczytała wezwania modlitwy powszechnej. Na zakończenie młodzież podziękowała za otrzymany sakrament zarówno ks. Biskupowi, rodzicom i katechetom. Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski oraz schola.

Podczas eucharystii nastąpiło mianowanie ministranta na posługę ceremoniarza. O mianowanie prosił ks. Tomasz, a mianował ks. biskup Tadeusz Lityński.