UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

14 maja 2023 roku odbyła się uroczystość I Komunii Świętej dwóch grupach na Eucharystii  o godz. 9:30 i  11:15. Sakrament przyjęło 100 dzieci. Eucharystię celebrował ks. Krzysztof, który przygotował dzieci do sakramentu. W oprawę Mszy Świętej włączyli się rodzice, którzy przeczytali  czytania i modlitwę powszechną. Po zakończeniu homilii nastąpiło odnowienie obietnic  Chrztu św. Dzieci trzymały zapalone świece, które zostały zapalone od paschału, a ogień został im podany przez rodziców. Do stołu ofiarnego przystępowały parami i przyjmowały Ciało Chrystusa w postawie klęczącej. Oczywiście jak dobry zwyczaj nakazuje były też podziękowania, które skierowane były najpierw  do Pana Jezusa, a  kończyły na osobach, które przygotowały dzieci do sakramentu. Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski z zespołem.