VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w piątek.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:

                                –       w niedziele o godz. 17:00

                                –       w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. We wtorek przypada święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona Polski.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli Dni Krzyżowe.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie wszystkich zainteresowanych w poniedziałek o godz. 16:30, natomiast Grupa Biblijna w środę o godz. 16:30 do salki nad garażami.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia wszystkich doświadczających cierpienia i nie tylko zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Wspólnota „Źródło Wody Żywej” zaprasza na Wigilię Zesłania Ducha Świętego dnia 27 maja w naszym kościele. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00, zakończenie Apelem Jasnogórskim około godz. 21:00. Szczegółowy program będzie dostępny na plakacie.

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida – zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej do salki nad garażami.

 

 1. Natomiast wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VIII – grupa Ks. Tomasza – zapraszamy na spotkanie również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

 1. Członków Pielgrzymkowej Grupy Rowerowej wyjeżdżających na Szlak wokół Tatr zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

 1. Wyjazd „Seniorów” na turnus wypoczynkowy do Ustronia Morskiego w sobotę o godz.  10:00  z parkingu koło Pepco.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na renowację wejścia głównego do naszego kościoła. Prace ze względu na  I Komunię św.  rozpoczną się dopiero od jutro.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Stanisław Matuszak

                        †      Tadeusz Hanusek

                       †      Romualda Duchniewicz

                      †     Zbigniew Korban

                     †     Eugeniusz Szeremeta

                     †     Grażyna Zaremba

                    †     Stanisław Kieler

                 Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…