V Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty Kościoła.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. W poniedziałek przypada św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

 1. W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w dwóch grupach o  9:30  i  11:15. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci oraz rodziców. Natomiast rodziców dzieci komunijnych i członków rodzin prosimy, aby korzystali ze spowiedzi w tygodniu, tj. od poniedziałku do piątku. Naszych parafian, którzy nie są zainteresowani I Komunią św. zapraszamy na pozostałe Msze św.  albo  na dodatkową Msze św. o g. 13:00.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie w salce Domu Katechetycznego w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na Różaniec w naszym kościele w sobotę o godz. 8:15 w czasie, którego będziemy wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę powołaniową, która odbędzie się w sobotę 20.05.2023 r. Grupy pochodzące z różnych miejsc naszej diecezji wyruszą wspólnie z Paradyża do Rokitna. Szczegóły w sprawie zapisów u ks. Tomasza oraz na stronie internetowej seminarium duchownego (paradisus.pl).  Koszt uczestnictwa 10 złotych plus koszty dojazdu.

 

 1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus wypoczynkowy do Ustronia Morskiego oraz wpłata ostatniej raty w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace renowacyjne przy wejściu głównym do naszego kościoła, które powinny rozpocząć się już od jutra.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Lech Kwiecień

                       †      Wanda Tabin

                      †      Helena Kuśnierek

                       †      Sławomir Dudek

                   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…