IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata

1. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” !       Polecajmy tych młodych ludzi Tej, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:

• w piątki o godz. 16:30
  • w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 11:00.

1. Jutro także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

1. We wtorek przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

1. W środę przypada uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.   Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę.  Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę i potrzebne łaski dla naszego narodu.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza św. wieczorna w kościele Wniebowzięcia NMP w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa; a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami;
  • w piątek okazja do spowiedzi oraz adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00, którą zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 16:30;
  • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, tylko Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w tym miesiącu we wtorek, tj. 2 maja.

1. Dzieci, które w ubiegłym roku w maju przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. rocznicową wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę o godz. 13:00, natomiast spowiedź będzie w piątek w godzinach 15:00 – 18:30 w kościele Wniebowzięcia NMP.

1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na pielgrzymkę z noclegiem w Domu Misyjnym do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Wyjazd autokaru 20 maja (sobota) o godz. 8:00 z parkingu PEPCO w Szprotawie, a koszt wynosi 220 złotych, a powrót przewidziany jest około godz. 16:00 w niedzielę. Kontakt i bliższe informacje pod numerami telefonów:  663 045 281   i   605 590 196.

1. Przypominamy, o spotkaniu dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII –  grupa  II   Tomasza   –    dzisiaj po Mszy św. wieczornej :
  • Klasa VIII E i  FG  ze Szkoły Podstawowej nr 1  oraz  ze Szkoły nr 2
  • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.