IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata

 

 1. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” !          Polecajmy tych młodych ludzi Tej, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej.

                                     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:

 • w dni powszednie o godz. 17:30
 • w niedzielę i święta o godz. 17:00.

 

 1. Jutro także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

 1. We wtorek przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

 1. W środę przypada uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę, a nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11:30.  Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę i potrzebne łaski dla naszego narodu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa; a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami;
 • w piątek całodzienna adoracja, którą zakończymy o godz. 17:45 Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz okazja do spowiedzi:   6:30  –  12:00    i    15:00  –  18:30;
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, tylko Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w tym miesiącu we wtorek, tj. 2 maja.

 

 1. W sobotę będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. W Śliwniku w piątki nie będzie Mszy św. aż do odwołania.

 

 1. Dzieci, które w ubiegłym roku w maju przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. rocznicową wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę o godz. 13:00, natomiast spowiedź będzie w piątek w godzinach 15:00 – 18:30.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na pielgrzymkę z noclegiem w Domu Misyjnym do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Wyjazd autokaru 20 maja (sobota) o godz. 8:00 z parkingu PEPCO w Szprotawie, a koszt wynosi 220 złotych, a powrót przewidziany jest około godz. 16:00 w niedzielę. Kontakt i bliższe informacje pod numerami telefonów:  663 045 281   i   605 590 196.

 

 1. Przypominamy, o spotkaniu dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII –  grupa  II   Tomasza  –   dzisiaj po Mszy św. wieczornej :
 • Klasa VIII E i  FG  ze Szkoły Podstawowej nr 1  oraz  ze Szkoły nr 2
 • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.