III Niedziela Wielkanocna

   1. Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy – w Polsce każdego roku, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna z następującym po niej Tygodniem Biblijnym. Niech to będzie dla nas okazja, aby sięgnąć po Ewangelię, ponieważ ona daje nam Ducha św. i prowadzi do Boga Ojca.

 

   1. W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, natomiast we wtorek święto św. Marka, Ewangelisty.

 

   1. W najbliższą niedzielę przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

   1. Przypominamy, że dzisiaj jest spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida  –        po Mszy św. wieczornej w salce. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII   –           grupa  II   Ks. Tomasza   –    w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej :
   • Klasa VIII E i  FG  ze Szkoły Podstawowej nr 1  oraz  ze Szkoły nr 2
   • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.

 

   1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza w piątek po Mszy wieczornej na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Do skrzyneczki pod chórem można składać intencje modlitewne.

 

   1. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną pieszą pielgrzymkę powołaniową, która odbędzie się w sobotę 20.05.2023 r. Grupy pochodzące z różnych miejsc naszej diecezji wyruszą wspólnie z Paradyża do Rokitna. Szczegóły w sprawie zapisów u ks. Tomasza oraz na stronie internetowej seminarium duchownego (paradisus.pl). Koszt uczestnictwa 10 złotych plus koszty dojazdu.

 

   1. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w oazach wakacyjnych organizowanych przez naszą diecezję. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie lubuskaoaza.pl   i   u  ks. Tomasza

 

   1. Wspólnota Przyjaciół Paradyża organizuje autokarową pielgrzymkę do sanktuarium MB Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Gościkowie-Paradyżu. Wyjazd 7 maja, tj. w niedzielę o godz. 9:00 rano koło Domu Kultury. Koszt wyjazdu 50 zł, a zapisy chętnych w zakrystii.

 

   1. Przypominamy, że Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje pielgrzymkę  do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu 4 maja na I czwartek miesiąca. Wyjazd o godz. 7:40,  a koszt wynosi około 100 złotych.  Zapisy w zakrystii, a bliższe informacje pod numerem telefonu  697 517 118 .     

 

   1. Komunikat Bpa Diecezjalnego:                                                                                                                                                                        Drodzy Bracia w kapłaństwie, Osoby życia konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie, we wtorek 18 kwietnia br., w związku z pogorszeniem się stanu zdrowia, został hospitalizowany bp Stefan Regmunt, emerytowany pasterz   naszej diecezji. Obecnie, w stanie ciężkim, przebywa on na oddziale intensywnej terapii szpitala w Lubinie.  Proszę wszystkich o podjęcie modlitwy w jego intencji, zarówno indywidualnie jak i podczas liturgii oraz nabożeństw sprawowanych w kościołach całej diecezji.  Waszym modlitwom polecam również wszystkich chorych. Niech cierpienie, które jest ich udziałem stanie się dla nich drogą do zjednoczenia z Chrystusem.                 Uzdrowienie chorych, módl się za nami.

                                                                                                                                  Z pasterskim błogosławieństwem

                                                                                                                                           + Tadeusz   Lityński                                                                                                                                   Biskup Zielonogórsko-Gorzowski