Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego – kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego, zwłaszcza tych, które realizują się  w sakramentach pokuty i Eucharystii.   Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego, a także do uczestnictwa w „Godzinie Miłosierdzia”  w  każdy  piątek  o  godz.  1500   w  naszej FarzeNatomiast dzisiaj w związku z obchodzonym świętem Miłosierdzia Bożego, z którym Pan Jezus związał wielkie obietnice zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem o godz. 1500  w Farze.

 

  1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego pamiętajmy także o naszych zmarłych – zanieśmy im radosną wieść o zmartwychwstaniu naszego Pana i nadzieję, że i oni zmartwychwstaną. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy     na cmentarzu komunalnym o godz. 17:00 za naszych bliskich zmarłych, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

 

  1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą Parafialne Zespoły Caritas, dlatego też pamiętajmy o tych, którzy posługują w naszej parafii. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi czynione przez nich dobro i obdarza zdrowiem oraz potrzebnymi łaskami. Natomiast  ofiary składane dzisiaj przy wyjściu z kościoła do puszek przeznaczone są na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

  1. Apostolat Zbawczego Cierpienia organizuje pielgrzymkę  do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu 4 maja na I czwartek miesiąca. Wyjazd o godz. 7:40,     a koszt wynosi około 100 złotych.  Zapisy w zakrystii, a bliższe informacje pod numerem telefonu  697 517 118 . Członków i sympatyków Apostolatu Zbawczego Cierpienia zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w salce Domu Katechetycznego.

 

  1. Przypominamy, że spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa I Ks. Tomasza –  klasy A, B, C i D ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z Wiechlice dzisiaj po Mszy św. wieczornej, a pozostałe klasy VIII w V niedzielę miesiąca.

 

  1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Dawida – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                                    †      Karolina Złotorowicz

                                   †      Marta Matuszak

                               Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…