Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze zmartwychwstania Pańskiego. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż zwyciężył śmierć, szatana i grzech. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego w naszym codziennym życiu.

 

  1. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze

 

  1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie do przyszłej niedzieli włącznie w czasie Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00  –   zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

 

  1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na Różaniec w naszym kościele w czwartek o godz. 8:15 w czasie, którego będziemy wypraszać ulgę  w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących.

 

  1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie do salki w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:00.

 

  1. Przyszła Niedzielą jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzianiech ten szczególny dzień otwiera nas  na drugiego człowieka. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć  ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

 

  1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu komunalnym. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

 

  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa I Ks. Tomasza –  klasy A, B, C i D ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z Wiechlice w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej, a pozostałe klasy VIII w V niedzielę miesiąca.

 

  1. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       †      Antoni Mrozek

                      †      Barbara Matuszewska

                     †      Izabela Mierzwińska

                   †      Albin Witkowski

                  †      Pelagia Miodek

                  Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…