V Niedziela Wielkiego Postu

 1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

 

 1. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. W czasie Mszy św. poświęcenie palm oraz dekanalna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta rozpocznie się o godz. 19:00 – wyjściem bocznym z kościoła.     

 

 1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30.

 

 1. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 10:30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:
 • nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano w kościele pw. Wniebowzięcia NMP,
 • odwiedziny stałych chorych w domach o zwykłej porze,
 • prosimy też o zgłaszanie w zakrystii bądź telefonicznie wszystkich chorych, którzy  chcieliby  skorzystać  z  sakramentu  pojednania i przyjąć Komunię św. w najbliższą sobotę z racji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas w Szprotawie pragnie powiadomić, że w dniu 28 marca, tj. we wtorek w godzinach 12:00 – 17:00 przy ulicy Piastowskiej 6 będzie wydawana żywność dla najbardziej potrzebujących podopiecznych CARITASU.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie w poniedziałek, na godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII –  grupa  II Ks. Tomasza   –  po Mszy św. wieczornej :
 • Klasa VIII E i  FG  ze Szkoły Podstawowej nr 1  oraz  ze Szkoły nr 2
 • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.

 

 1. Przypominamy, że Wspólnota modlitewna „Źródło Wody Żywej”zaprasza na Seminarium Nowego Życia. Jeżeli chcesz być w bliskiej relacji z Bogiem oraz pogłębić i utrwalić swoją wiedzę o Piśmie Świętym, a także odnowić życie wiary i znaleźć swoje miejsce we wspólnocie Kościoła, weź udział w cyklu ośmiu cotygodniowych spotkań w ramach, których uczestnicy wspólnie przeżywają  Eucharystię,  słuchają  konferencji  i  wielbią.  Spotkania będą odbywać się w każdy piątek od 31 marca o godz. 18:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. Zainteresowane osoby prosimy o wrzucenie karteczki z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu do skrzyneczki pod chórem – tam gdzie składamy intencje modlitewne. Zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                       †     Barbara Kuczyńska

                      †     Tadeusz Chudziak

                  Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…