DROGA KRZYŻOWA DLA MŁODZIEŻY

Przyjęcie Boga wymaga czasu

W Szprotawie 25 marca 2023 roku odbyła się droga krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Modlitwa miała miejsce w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Do udziału zaproszona została młodzież ze wszystkich szprotawskich parafii, która wspólnie przygotowuje się do przyjęcie sakramentu bierzmowania. Rozważania prowadzili oazowicze oraz ministranci.

– Rozważania były napisane z perspektywy przypadkowego uczestnika wydarzeń Wielkiego Piątku. Ta osoba nie znała wcześniej Jezusa, jedynie o Nim słyszała i w trakcie tej Drogi, na której jest tylko z ciekawości, zaczyna coś zauważać w tym Skazańcu, aby wreszcie w ostatniej stacji doświadczyć spotkania z Bogiem, którego w tym Człowieku rozpoznaje. Takie doświadczenie nawrócenia – wyjaśnia ks. Tomasz Dragańczuk. – Chodziło o wzbudzenie poczucia, że też mogę być uczestnikiem tej drogi, ale też pokazanie, że poznawanie Boga i przyjęcie Go wymaga czasu.