IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces,   który dokonuje się w nas nieustannie.

 

 1. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP w tym roku wyjątkowo obchodzimy w poniedziałek, tj. 20 marca. Chociaż nie jest to tak zwane „święto nakazane”, to ze względu na uroczystość zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 17:00 w naszym kościele, aby prosić tego możnego patrona o potrzebne łaski szczególnie dla mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców i dziadków, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30.
 1. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia    w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Tych, którzy chcieliby  włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji prosimy o wpisanie się do Księgi Duchowej Adopcji wyłożonej na stoliku przy wyjściu głównym z kościoła farnego i zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę na Mszę św. o godz. 9:00.  Obok księgi Duchowej Adopcji na stoliku znajdują się też foldery dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które możemy zabrać do domu.

 

 1. Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza wszystkie Panie na doroczne Wielkopostne Czuwanie dla Kobiet, które w tym roku ma tytuł „Jak szum wielu wód” GŁOS MOJEGO SERCA. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 16:00.

6.   Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VIII, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Jest to propozycja szczególnie dla tych, którzy w piątki z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie. Natomiast od godz. 15:30 będzie okazja do spowiedzi dla tej młodzieży.

 

 1. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10:30.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida – po Mszy św. wieczornej w salce.  Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII   –  grupa  II Ks. Tomasza   –    w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej :
 • Klasa VIII E i  FG  ze Szkoły Podstawowej nr 1  oraz  ze Szkoły nr 2
 • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.

 

 1. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP zapraszamy na koncert „Pieśni Pasyjnych” w wykonaniu chóru „OCTAVA” z Żagania.

 

 1. Nauka przed chrztem w piątek po Mszy św. wieczornej, a w sobotę o godz. 17:00 w salce w Domu Katechetycznym koło kancelarii.

 

 1. W zakrystii są do nabycia świece wielkanocne po 20 złotych – ofiary z dystrybucji świec przeznaczone będą na pomoc dla seniorów.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Jan Karpiński

                       †      Janina Korczyńska

                       †      Adela Krzykowska

                      Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…