II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.  Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16:30.

 

 1. Gorzkie żale w naszym kościele o godz. 10:30, natomiast w kościele Wniebowzięcia NMP z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

 

 1. Dzisiaj przypada dzień imienin Bpa Pomocniczego Adriana Puta – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. Członkowie Wspólnoty Krwi Chrystusa zapraszają na spotkanie w czwartek o godz. 16:00  w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa I – Tomasza, tj. klasy A, B, C i D ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z Wiechlice w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej, a pozostałe klasy w IV niedzielę miesiąca.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie w poniedziałek,  6 marca na godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

 

 1. Natomiast w zakrystii w ramach Wielkanocnej Akcji Caritas są do nabycia świece w postaci paschalika na stół wielkanocny po 20 zł.

 

 1. Wspólnota modlitewna „Źródło Wody Żywej”zaprasza na Seminarium Nowego Życia. Jeżeli chcesz być w bliskiej relacji z Bogiem oraz pogłębić      i utrwalić swoją wiedzę o Piśmie Świętym, a także odnowić życie wiary          i znaleźć swoje miejsce we wspólnocie Kościoła, weź udział w cyklu ośmiu cotygodniowych spotkań w ramach, których uczestnicy wspólnie przeżywają  Eucharystię,  słuchają  konferencji  i  wielbią Boga. Spotkania będą odbywać się w każdy piątek od 31 marca o godz. 18:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. Zainteresowane osoby prosimy o wrzucenie karteczki z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu do skrzyneczki pod chórem – tam gdzie składamy intencje modlitewne. Zapraszamy.

 

 1. Komunikat Ks. Stanisława Podfigórnego Dyrektora Caritas naszej diecezji: 1,5% podatku – 100 procent serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5%  podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

 

 1. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcjonisty, spowiedników   i całej naszej parafii, aby rekolekcje, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę przyniosły dla wszystkich obfite

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                        †      Krystyna Malinowska

                        †      Wiesław Zając

                       †      Daniela Bryl

                      †      Maria Zubaszewska

                       †      Jan Łyszega

                   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…