VII Niedziela zwykła

 

 1. Mija tegoroczny karnawał i już w tym rozpoczynającym się tygodniu, 22 lutego mamy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: niech to będzie dla nas czas powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, rezygnacji z zabaw i dyskotek, ograniczenia oglądania telewizji, a poświęcenia tego czasu bliźniemu, a także Panu Bogu. Niech to będzie również czas konkretnych postanowień dotyczących zmiany swojego życia.

                  Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny zostać ograniczone   co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

a/ Msza św. w Środę Popielcową w naszym kościele o godz. 17:00,

b/ w kościele „Farnym” o godz. 7:00,  9:00,  16:30  i  18:00,

b/ taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

 

 1. Także w Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I niedzielę Wielkiego Postu.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze krzyżowej, która w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 16:30. Natomiast Droga krzyżowa w kościele  Wniebowzięcia NMP będzie odprawiana według następującego porządku:

                                            –   dla dzieci o godz. 16:30,

                                            –   dla dorosłych i młodzieży rano o godz.  8:15   i   wieczorem o godz.  17:15.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 10:30.

 

 1. Natomiast dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest w naszej tradycji, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Ci, którzy piją, niech w imię Chrystusa ukrzyżowanego walczą ze swoją słabością. Niepijący niech dają świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

 

 1. Za zmarłych parafian, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy będziemy się modlić w kościele pw. Wniebowzięcia NMP dzisiaj o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych  bliskich zmarłych.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Dawida – dzisiaj po Mszy św. wieczornej, natomiast spotkanie wszystkich klas VIII – grupa Ks. Tomasza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie wszystkich chętnych w poniedziałek o godz. 16:30 w salce.

 

 1. Natomiast spotkanie katechetów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. Pięciodniowy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 27 lutego, a nauki rozpoczynać się będą każdego dnia Mszą św. wieczorną o godz. 18:00.

 

 1. Biuro parafialne w czwartki będzie czynne od 16:00 – 17:00 aż do odwołania.

 

 1. Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski, aby w związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę w niedzielę 26 lutego, po każdej Mszy św., zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.
  „Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem na Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy”.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

                       †       Lubomiła Lassak

                       †       Maria Krzepkowska

                  Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…