VI Niedziela zwykła

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech działa w naszych sercach, a codzienność wypełni się dobrem.

 

 1. Zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 17:00 w naszym kościele.

 

 1. Apostolat Zbawczego Cierpienia zaprasza na Różaniec w kościele pw. Wniebowzięcia NMP 13 lutego, tj. w poniedziałek o godz. 8:15 w czasie, którego będziemy wypraszać ulgę w cierpieniu i powrót do zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących. Natomiast spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym

 

 1. Za zmarłych parafian, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy będziemy się modlić w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w przyszłą niedzielę o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych  bliskich zmarłych.

 

 1. Zapraszamy na pierwsze po feriach spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych. Oaza w piątek o godz. 19.00, a kandydaci, ministranci i lektorzy w sobotę na godz. 11.00 w salce nad garażami. Na to spotkanie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił przy ołtarzu.

 

 1. W przyszły piątek młodzież oazowa zaprasza na godzinę 18.00 na Eucharystię do „Fary” w rocznicę śmierci czcigodnego sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. Będziemy modlić się o rychłą beatyfikację założyciela Ruchu Światło-Życie oraz prosić o dary Ducha Św. dla jego członków z racji rozpoczynającej się Kongregacji Odpowiedzialnych.

 

 1. Poświęcenie świeć dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30 i spotkanie dla rodziców.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida – odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Hospicja – zebraliśmy 170 złotych, a na Zakony Kontemplacyjne – 270 złotych i dzisiaj na prace renowacyjne przy ambonie w naszym kościele.

 

 1. Komunikat o zbiórce na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Drodzy Diecezjanie,

    w nocy z 5 na 6 lutego br. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, niedaleko granicy z Syrią. W tych dwóch krajach odnotowano największe zniszczenia, ale wstrząsy odczuli również mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru.

       Dla wielu mieszkańców krajów, które od lat borykają się z ogromnymi problemami, utrata dobytku czy zdrowia jest jak wyrok. Nie poradzą sobie bez pomocy z zewnątrz.

       W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm. Do modlitwy, którą w ich intencji zanosiliśmy do Boga podczas dzisiejszej Mszy św., dołączmy również wsparcie finansowe.     W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, a uzyskanie w ten sposób środki trafią do potrzebujących.

        Serdecznie dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ten znak solidarności z cierpiącymi. Wdzięczny za wszystkie dowody Waszej wrażliwości na ludzką biedę, ogarniam Was pasterską miłością i z serca błogosławię.

                                                                                                                                                                                 + Tadeusz Lityński

                                                                                                                                                                    Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                    †      Tadeusz Czeczko

                    †     Andrzej Czerwoniak

                   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…