31. ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

W sobotę  11 lutego odbyło się liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, które w naszej parafii połączone było  z obchodami Światowego Dnia Chorego.   Mieliśmy  szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych, wobec tych, których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele w czasie Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwie  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem   modliliśmy się  w intencji wszystkich chorych w naszych parafiach.     Obecnym został udzielony  Sakramentu chorych. Eucharystię celebrowało dwóch kapłanów: ks. Dawid, który wygłosił okolicznościowe kazanie i ks. Tomasz, który był głównym celebransem.