IV Niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc. Bądźmy świadkami Bożej Miłości na wzór licznych świętych, którzy poświęcili swoje życie dla ludzi dotkniętych trądem.        Za każdą modlitwę oraz ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w czasie, których będą poświęcone gromnice będą odprawiane o godz. 7:00,  9:00  i wieczorem o godz. 18:00, a w Śliwniku o godz. 16:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę w intencji osób zakonnych, które pochodzących z naszej parafii. Natomiast taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz  Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie, natomiast spotkanie Przyjaciół Paradyża w salce o godz. 16:00;
 • w piątek całodzienna adoracja, którą zakończymy o godz. 17:45 Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz okazja do spowiedzi:  6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30;
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, w przyszłą niedzielę w parafiach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek, mająca na celu wsparcie działalności hospicyjnej, a przede wszystkim uwrażliwienie wspólnoty i społeczeństwa na chorych i cierpiących.

 

 1. Pięciodniowy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 27 lutego, a nauki rozpoczynać się będą każdego dnia Mszą św. wieczorną o godz. 18:00.

 

 1. Parafialny Klub Seniora organizuje tygodniowy wyjazd nad morze na turnus wypoczynkowy do Ustronia Morskiego w dniach 20 – 27 maja br.   Odpłatność za turnus od osoby wynosi 1560,- złotych.  Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości  400 złotych do końca lutego w salce nad  garażami  w  każdą środę  w  godzinach  10:00  –  11:30.

 

 1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

                    †      Henryk Korczyński

                    †      Paweł Cichy

                   Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…