III Niedziela zwykła

  1. Dzisiejszą niedzielę Papież Franciszek ustanowił „Niedzielą Słowa Bożego”. Ojciec Święty przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Dlatego zachęcamy, abyśmy każdego dnia sięgali po Pismo św., a przynajmniej w niedziele  – w domu poświęcili kilka minut na słuchanie samego Boga.  W zakrystii   jest do nabycia „Ewangelia 2023”, w której znajdziemy Ewangelię na każdy dzień z krótkim rozważaniem w cenie 10 zł. 

 

  1. Msza św. w piątek o godz. 17:00 w naszym kościele.

 

  1. W środę obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i apostołem narodów.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam także:

                    – we wtorek;       św. Franciszek Salezy, biskup i doktor  Kościoła

                    – w czwartek:  święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

                    – w sobotę:   św. Tomasz z Akwinu, prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                            Roman Lachowicz

                             Ryszard Jankowski

                Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…