II Niedziela zwykła

  1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać,    co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 

  1. We wtorek obchodzony jest Dzień Judaizmu. Natomiast od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

 

  1. W sobotę będziemy obchodzili Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

  1. W przyszłą niedzielę 37 rocznica śmierci Sługi Bożego Bpa Wilhelma Pluty.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

                    – wtorek – św. Antoni, opat, który całe życie poświęcił pracy i pokucie;

                    – czwartek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, opiekun ubogich;

                    – sobota –  św. Agnieszka dziewica i męczennica.

 

  1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 w kościele „Farnym” szczególnie za tych, którzy odeszli  w ubiegłym roku. Pamiętajmy, że nasi zmarli sami sobie pomóc nie mogą i dlatego potrzebne jest nasze w wsparcie.
  2. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
  • czwartek         –       kolęda uzupełniająca.

 

  1. W tym roku odwiedzaliśmy rodziny naszej parafii na podstawie zaproszeń, ale nie wszyscy z różnych względów mogli się z nami spotkać. Dlatego w piątek zapraszamy was do kościoła na Mszę św. o godz. 17:00 w czasie, której będziemy się za was modlić oraz prosić o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski. Po zakończeniu liturgii zostanie poświęcony pamiątkowy obrazek kolędowy.  

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „NIEDZIELĘ” i  „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”.  Jeśli dla kogoś przeszkodą są pieniądze można wziąć gazetę za darmo.