Narodzenie Pańskie

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia Pańskiego –  Bóg przychodzi do swoich, do tych, których ukochał, by wyjednać im zbawienie. Przeżyjmy te święta w gronie rodzinnym śpiewając kolędy i dzieląc się wzajemnie dobrocią i życzliwością.

1. W poniedziałek 26 grudnia uroczystość Św. Szczepana, Męczennika. Niech przykład Św. Szczepana pomoże nam dostrzec jak wielką wartość dla chrześcijanina ma życie   z Chrystusem.     Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, a taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny.

1. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają jeszcze przypadające święta:
  • we wtorek – wspominamy św. Jana Apostoła, Ewangelistę;
  • w środę – wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych ;
  • w piątek będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Msza św. o godz. 17:00. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny –  niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Dlatego Ks. Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński mając na względzie dobro duchowe wszystkich wiernych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także innym katolikom przebywającym w tym dniu na jej terytorium, udzielił dyspensy od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.                                                                                          Biskup zachęcił jednocześnie do zastąpienia tych praktyk innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności oraz udzielił z serca pasterskiego błogosławieństwa.

1. Natomiast w czwartek wspominany jest przez liturgię jako święty król Dawid, a także jest to dzień imienin Ks. Dawida – składając jemu już dzisiaj najlepsze życzenia z okazji imienin, zdrowia, wielu łask i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej w działaniach jakie podejmuje w naszej parafii. Pamiętajmy także o nim w naszej  modlitwie, szczególnie w czwartek w czasie  Mszy św. o godz. 18:00  w Szprotawskiej Farze.

1. Zelatorów i zelatorki Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w salce nad garażami.

1. Przed nami ostatnie godziny 2022 roku. W sobotę, w wieczór świętego Sylwestra zgromadzimy się o godz. 16:30 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

1. W przyszłą niedzielę „Nowy Rok” uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy składać sobie nawzajem życzenia. Dzielmy się z bliźnimi naszym prawdziwym bogactwem: serdecznością, dobrocią i darem przebaczenia. Kościół wskazuje nam tego dnia na Maryję, Matkę Boga. W  Jej  dłonie   możemy  złożyć  naszą  przyszłość  w  czasie  Mszy św.:  które będą odprawiane jak  w każdą niedzielę.

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów      i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia Bożego. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.