IV Niedziela Adwentu

 1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera na bezpośrednie oczekiwanie na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę, by i dla nas także Chrystus się narodził. 

 

 1. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16:00.

 

 1. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Episkopat zachęca do zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

 

 1. Zasiadając do wieczerzy wigilijnej starajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz… niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych i tych, którzy do nas nie dojechali z powodu pandemii. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – wszak będziemy witać Nowonarodzonego.

 

 1. Pasterka w sobotę : w naszym  kościele o godz.   22:00 , natomiast w kościele Wniebowzięcia NMP o godz.  22:00   i   24:00.

              Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia Pańskiego –  Bóg przychodzi do swoich, do tych, których ukochał, by wyjednać im zbawienie.    Przeżyjmy te święta w gronie rodzinnym śpiewając kolędy i dzieląc się wzajemnie dobrocią i życzliwością:    
 • Msze św. według porządku niedzielnego.

 

 1. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej roratnej o godz. 17:00 w piątek.

 

 1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, a szczególnie tych z ostatnich 12 miesięcy o godz. 17:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII –  grupa  Ks. Dawida  –  także dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Odwiedzimy chorych w domach z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w piątek od godz. 8:30 rano – kapłani będą u tych chorych, których odwiedzają w I soboty miesiąca, ale także innych, których należy zgłosić do zakrystii.

 

 1. Przypominamy, że kolęda w tym roku podobnie jak w ubiegłym będzie na zaproszenia, które są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypisane zaproszenia składamy do skarbony na stoliku z prasą, bądź też na tacę do przyszłej niedzieli włącznie.

 

 1. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, która przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do pomocy osoby, które chcą się zaangażować   w ubieranie choinek w środę na godz. 10:00 do kościoła.