III Niedziela Adwentu

 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

 

 1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

 

 1. We wtorek przypada także kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach rządzących, aby dzięki  ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej roratnej w piątki o godz. 17:00 wieczorem.

 

 1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w piątek o godz. 18:00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Bliższe informacje na plakacie. 

 

 1. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych, a szczególnie tych z ostatnich 12 miesięcy o godz. 17:00 w kościele Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Kolęda w tym roku podobnie jak w ubiegłym będzie na zaproszenia, które są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypisane zaproszenia składamy do skarbony na stoliku z prasą.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla Kościoła na Wschodzie – zebraliśmy 280 zł.  A dzisiaj na ogrzewanie w naszym kościele.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – obu grup Ks. Tomasza – dzisiaj po Mszy św. wieczornej, natomiast w przyszłą niedzielę spotkanie dla kandydatów z klas VII po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z powodu „Pandemi” i toczącej się wojny na Ukrainie oraz nieustannych podwyżek sytuacja wielu rodzin jest bardzo trudna, dlatego bardzo prosimy o podzielenie się żywnością z potrzebującymi, aby nikomu w naszej wspólnocie nie zabrakło pożywienia. Paczki z żywnością najlepiej długoterminową przynosimy do następnej niedzieli włącznie do zakrystii.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece już tylko małe po 10  zł.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje adwentowe w naszej parafii – pamiętajmy w naszych modlitwach o rekolekcjoniście i spowiednikach oraz prośmy o owoce dla całej parafii. Starajmy się tak zaplanować nasze prace i zajęcia, abyśmy w poniedziałek, wtorek i środę mogli uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych, które będą głoszone w czasie Mszy św. każdego dnia o godz. 17:00. Starajmy się zachęcić naszych bliskich, sąsiadów i znajomych, aby i oni skorzystali z tego czasu łaski oraz godnie przygotowali się na święta Bożego Narodzenia. Spowiedź będzie we wtorek od godz. 16:00.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †       Emilia Drzazga

          †     Agnieszka Buchholz

          †     Barbara Pukal

          †     Maria Flis

          †     Tadeusz Martyniuk

           †     Adam Czart

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…