II Niedziela Adwentu

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

 

 1. W ubiegłą niedzielę Chrystus zachęcał nas do czuwania. Nasze ranne wstawanie na „Roraty” jest jednym ze znaków tego czuwania. Przypominamy,   że „Roraty” w naszym kościele są odprawiane w piątek o godz. 17:00.

 

 1. We wtorek w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

 1. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na Matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. W czwartek także zapraszamy do kościoła Wniebowzięcia NMP na Godzinę Łaski: 60 minut między godz. 12:00 a 13:00 w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi, która rozpocznie się Mszą św. Oto Jej słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”.

Natomiast w czwartek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy dzieci z klas III na Mszę św. o godz. 16:30 do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w czasie, której będą błogosławione medaliki dla dzieci przygotowujących się  do I Komunii św.

          A w naszym kościele Msza św. w czwartek będzie o godz. 17:00.

 

 1. Nauki przed chrztem będą w piątek o godz. 18:30, a w sobotę i niedzielę o 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII – obie grupy Ks. Tomasza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w kościele Wniebowzięcia NMP.

 

 1. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w przyszłą niedzielę oraz dla młodzieży ze szkoły średniej w poniedziałek, tj. 12 grudnia – prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty Ks. Przemysława Janickiego i spowiedników.

 

 1. Za tydzień, jak zawsze w II niedziele miesiąca „cicha taca” przeznaczona na ogrzewanie w naszym kościele.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece rozprowadzane w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – po 10  zł.

 

 1. LIST RZYMSKOKATOLICKIEGO EPISKOPATU UKRAINY DO DUCHOWIEŃSTWA I WIERNYCH KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE                                                                                                                                                                                                                                                                                          II Niedziela Adwentu, jest wielkim dniem solidarności Wspólnoty Kościoła w Polsce wobec Wspólnoty Kościoła na Wschodzie, a w tym roku w szczególny sposób w Ukrainie. To już po raz dwudziesty trzeci Polacy spoglądają w stronę Wschodu, aby dać piękne świadectwo pamięci o żyjących tam katolikach, którzy mimo trudności i wielu przeciwności zachowali wiarę. Dziękujemy Kościołowi w Polsce za okazaną braterską miłość. Jesteśmy głęboko wzruszeni Waszą stałą życzliwością, solidarnością i jakże konkretną pomocą.                                               W czasie tak wielkiego doświadczenia, kiedy wojna pozostawia po sobie śmierć, cierpienie i zgliszcza, wspólnota Kościoła w Ukrainie nie jest sama, bo jest z nią Kościół w Polsce. Jesteście z nami od 24 lutego, gdy rozpoczęła się wojna. Trudno jest dzisiaj podsumować w liczbach otrzymaną pomoc, ale jest ona wielka, tak jak wielkie są serca Polaków. Prosimy bądźcie nadal blisko nas! Ta nasza prośba, którą kierujemy do Kościoła w Polsce, czyniąc to na ręce Episkopatu Polski, jest apelem lęku i trwogi o przetrwanie.   Tak więc dziękujemy kolejny raz za dar modlitwy i pomoc finansową, jaką wesprzecie nas w II Niedzielę Adwentu. Na dzień dzisiejszy, wdzięczność naszą możemy najskuteczniej wyrazić poprzez modlitwę za ludzi dobrej woli.                                                                                Niech za wszelkie dobro nam okazane błogosławi Was Bóg, Ojciec Miłosierdzia i ochrania Najświętsza Maryja Panna, nasza wspólna Królowa i Matka.                                                                                                                                                                                                                                                                     Rzymskokatoliccy Biskupi Ukrainy
 2. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

                 Henryk Jęsiak

          †       Regina Czeleń

          †       Ryszard Berezowski

          †       Andrzej Matejkowski

          Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…