I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Dzisiejszą niedzielą, I Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co też zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do danych praktyk religijnych,   nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…

 

 1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:00.   Natomiast w kościele                          Wniebowzięcia NMP każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w rannej Mszy Świętej o godz. 7:00 ku czci Matki Bożej, zwanej roratami. Natomiast dzieci i młodzież zapraszamy wieczorem na godz. 18:00 do kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, a także przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na pomoc dla tych Kościołów.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra;
 • w sobotę – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

 

 1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami.

                                                                                                                                                                                                                                           

 1. Wspólnota Źródło Wody Żywej zaprasza w piątek na Adorację po Mszy św. wieczornej do godz. 19:20.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
 • w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi;
 • w sobotę odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.     

                                                                                                                                              

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę na Czuwanie Nocne 10-11 grudnia (sobota-niedziela). Wyjazd w sobotę rano o godz. 8:00 przed Pocztą. Program i nr telefonu kontaktowego na plakacie w wejściu głównym do kościoła. Zapisy codziennie po rannych Mszach św.

 

 1. Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji S. Iwony Król:                                                                                       Dnia 28 stycznia 2022 r. w odpowiedzi na wniosek mieszkańców Wschowy, zwróciło się do mnie Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety z prośbą o przeprowadzenie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Siostry M. Iwony (Anny) Król.  W związku z powyższym zwróciłem się do Kongregacji Episkopatu Polski o opinię w sprawie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Siostry M. Iwony Król i biskupi wyrazili pozytywną opinię. Dlatego zgodnie z prawem została również skierowana prośba o nihil obstat do Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.                                                                                                                                                                                                   Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma, zdjęcia, pamiątki lub wiadomości w przedłożonej sprawie, zarówno pozytywne jak i negatywne, aby zechcieli przekazać je do Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze lub na adres Wicepostulatorki sprawy – siostry M. Weroniki Szelejewskiej, pl. św. Jana 1, 67-400 Wschowa.

                                                                                                                                                                        Bp Tadeusz Lityński

 1. Od dzisiaj będą do nabycia opłatki wigilijne –  ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace renowacyjne w naszym kościele. Przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzane opłatki oraz świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom :  małe  po  10  zł,   a  duże  po  20  zł.

 

 1. Zaproszenia kolędowe są wyłożone na stoliku z prasą.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

             †        Leszek Chudy

             †        Franciszek Sitko

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…