Niedziela Chrystusa Króla

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to już ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, On jest Panem całego stworzenia, ku Niemu wszystko podąża i dzięki Jego zbawczej męce i zmartwychwstaniu ma udział w życiu wiecznym.

 

 1. Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się wiernemu, który w uroczystość Chrystusa Króla odmówi publiczne akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

 

 1. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto naszego Seminarium Duchownego –   pamiętajmy o modlitwie za kleryków i profesorów. Bóg zapłać za ofiary złożone tacę na utrzymanie Seminarium.        

 

 1. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wieniec adwentowy i świeca roratnia będą nam towarzyszyć przez najbliższe cztery niedziele, kierując nasze myśli ku tajemnicy przyjścia Boga na świat. Byłoby dobrze, aby także w naszych domach pojawiły się takie wieńce adwentowe z czterema świecami. Przygotujmy nasze serca na to radosne spotkanie.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII – grupa Ks. Dawida dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII –  grupa  II Ks. Tomasza   –    w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej :
 • Klasa VIII E i  FG  ze Szkoły Podstawowej nr 1
 • Klasa VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2
 • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.

 

 1. Od przyszłego tygodnia zbiórka dla kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów będzie w soboty o godzinie 11:00 w salce nad garażami.

 

 1. Odpust w Parafii Św. Andrzeja Apostoła przypada 30 listopada, ale zgodnie z wieloletnią tradycją Suma Odpustowa będzie odprawiona w I Niedzielę Adwentu, tj. 27 listopada o godz. 11:00, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 1. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie Nieszporami, które rozpoczynają okres Adwentu – oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Modlić się będziemy w przyszłą sobotę o godzinie 17.00 w naszym kościele. Teksty modlitwy będą wyświetlone.

 

 1. W bieżącym roku przypada 90 rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji ofiar tamtej zbrodni.

 

 1. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii opłatki wigilijne –   ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace renowacyjne w naszym kościele. A przy wyjściu bocznym z kościoła będą rozprowadzane świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom :      małe  po  10  zł, a duże  po  20  zł.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z wypominkami za naszych zmarłych z ostatnich 12 miesięcy o godz. 17:00 w kościele.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

               †      Mariusz Hałupka

                †     Dominik Kwaśniewski

               †      Piotr Krzyżanowski

               †      Zofia Tokarska

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…