XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. Wypominki będą jeszcze w poniedziałek i wtorek oraz w przyszłą niedzielę
 2. W środę rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i  za cały Kościół.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
  • w czwartek: św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła;
  • w piątek: św. Marcin z Tours:  odpust w Paradyżu;
  • w sobotę: święty Jozafat,  apostoł jedności K-ła na kresach ;
  • w przyszłą niedzielę: święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn. Święto Pierwszych Męczenników Polski z początku XI wieku –  Patronów diecezji. Krew ich przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
 4. W środy od tego tygodnia będzie odprawiana nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:30  i  o  godz. 17:30.
 5. Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza św. w intencji Ojczyzny, aby zawsze była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii zostanie odprawiona w piątek  o godz. 9:00.
 6. Spotkanie Oazy Młodzieżowej ze względu na Święto Niepodległości          w tym tygodniu wyjątkowo nie będzie.
 7. Komunikat Ks. Bpa Diecezjalnego:
  „W związku z tym, że dzień 11 listopada, Święto Niepodległości,    przypada w tym roku w piątek, dla dobra duchowego wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolikom przebywającym w tym dniu na jej terytorium, udzielam dyspensy od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Zachęcam jednocześnie do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.
  Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.
  + Tadeusz Lityński
  Biskup Zielonogórsko-Gorzowski
 8. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w  Potrzebie.
 9. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII –      grupa I Ks. Tomasza, tj. klasy A, B, C i D ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Wiechlice w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej, a pozostałe klasy w IV niedzielę miesiąca.
 10. Nauki przed chrztem rozpoczną się dzisiaj o godz. 16:30 w salce nad garażami.
 11. „Cicha taca” w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.
 12. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:
  †      Anna Chroma
  †      Helena Grabowska
  †      Aniela Józków
  Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…