XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. Wypominki będą jeszcze w piątek oraz  w przyszłą niedzielę

2. W środę rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża          i  za cały Kościół.

3. W tym tygodniu patronują nam:

–     w czwartek     :      św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła;

    –    w piątek        :      św. Marcin z Tours:  odpust w Paradyżu;

    –    w sobotę                :    święty Jozafat,  apostoł jedności K-ła na kresach ;

    –     w przyszłą niedzielę:           święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn. Święto Pierwszych Męczenników Polski z początku XI wieku –  Patronów diecezji. Krew ich przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. Odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

4. Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. W czasie Mszy św. w piątek o godz. 17:00 będziemy modlić się     w intencji Ojczyzny, aby zawsze była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

5. Spotkanie Oazy Młodzieżowej ze względu na Święto Niepodległości w tym tygodniu wyjątkowo nie będzie.

6. Komunikat Ks. Bpa Diecezjalnego:

„W związku z tym, że dzień 11 listopada, Święto Niepodległości,    przypada w tym roku w piątek, dla dobra duchowego wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolikom przebywającym w tym dniu na jej terytorium, udzielam dyspensy od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zachęcam jednocześnie do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

                                                                                + Tadeusz Lityński

                                                                    Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

7. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w  Potrzebie.

8. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII –      grupa I Ks. Tomasza, tj. klasy A, B, C i D ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Wiechlice w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej, a pozostałe klasy w IV niedzielę miesiąca.

9. Nauki przed chrztem rozpoczną się dzisiaj o godz. 16:30 w salce nad garażami.

10. „Cicha taca” w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.

11. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

      Anna Chroma

      Helena Grabowska

      Aniela Józków

Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…