Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu naszego kościoła.

2. Kończymy różańcowy październik – zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe – dzisiaj o 17:00 oraz jutro o godz. 8:15 i 17:15.

3. We wtorek tj. 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca:

– Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00; 8:30; 10:00 oraz 18:00

– w Śliwniku o godz. 9:30, a w szpitalu o 7:15.

– procesja na cmentarzu rozpocznie się o godzinie 11:30 przy bramie, po jej zakończeniu około godziny 12:18 Msza św. na cmentarzu za zmarłych.

– starajmy się wszyscy zgromadzić na cmentarzu już o godz. 11:30, zachęćmy naszych bliskich i krewnych, aby wszyscy przybyli na cmentarz przed rozpoczęciem procesji, abyśmy mogli czynnie w niej uczestniczyć, a szczególnie we Mszy św. i modlić się za naszych bliskich zmarłych.

4. W środę Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza św. w Śliwniku będzie o godz. 17:00. Natomiast nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym będzie o godz. 16:00, w czasie którego będziemy modlić się za wszystkich zmarłych naszych parafian, a wspominać imiennie tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W sposób szczególny na to nabożeństwo zapraszamy rodziny, krewnych i przyjaciół tych osób, które odeszły do Pana w minionym roku.

5. W intencji zmarłych można ofiarować odpust: „Wierni, który nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach 1-8 listopada i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można zyskać dla jednej osoby w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”.

6. Wypominki za naszych zmarłych składamy do skarbony przy stoliku z prasą, a także w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy bramie wejściowej od godz. 10:00 do rozpoczęcia procesji.

7. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w kościele:

– przez dwie pierwsze niedziele listopada w czasie Mszy św. zamiast kazania;

– w dniach 2-8 listopada: codziennie rano o godz. 8:15 i o godz. 17:15;

– wypominki czytane będą zgodnie z datą i godziną, natomiast pozostałe bez daty będą czytane w dniach 3-8 listopada w czasie Różańca św.

8. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na Noc Światła, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 18:00. Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną, a zakończenie Adoracją oraz przejściem pod krzyż około godz. 20:00. Zabierzmy ze sobą znicze.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża, a spotkanie Przyjaciół Paradyża o godz. 16:00 w salce;

– w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, natomiast okazja do spowiedzi od godz. 6:30 – 12:00 i 15:00 – 18:30 oraz w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – skorzystajmy ze spowiedzi i ofiarujmy Komunię św. za naszych bliskich zmarłych;

– w sobotę o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

10. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 11:30 w kościele.

11. Nauki przed chrztem rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 16:30 w salce na garażami.

12. Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu „Teologia w mieście”, obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii moralnej, dogmatycznej i fundamentalnej oraz społecznego nauczania Kościoła i prawa kanonicznego. Do uczestnictwa zapraszamy zarówno osoby zaangażowane w ruchy i wspólnoty kościelne jak i osoby poszukujące, bez względu na wiek. Spotkania odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia w Gorzowie Wlkp. i w Zielonej Górze, począwszy od 19 listopada br. Szczegółowy program oraz internetowy formularz zapisów są już dostępne na stronie Instytutu im. Edyty Stein: ift.zgora.pl

13. Młodzież zapraszamy na spotkania Oazy Młodzieżowej w piątki o godz. 19:00 w salce nad garażami, dzieci na Oazę Dzieci Bożych w soboty o godz. 14:30 również w salce na garażami. Kandydatów na ministrantów w soboty o godzinie 10:00 w salce nad garażami.

14. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

+ Jerzy Pluciński

Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Zdrowaś Maryjo…