Niedziela Misyjna – ogłoszenia

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne, za które serdeczne dziękujemy.

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego  wokół Maryi Kościoła w dni powszednie o godz.  8:15  i  17:15. Tylko ze względu na rekolekcje dla dzieci we wtorek, środę i czwartek różaniec będzie rano po Mszy św. o g. 7:00.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych dzisiaj o godz. 17:00  na cmentarzu. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych.

 

 1. W najbliższy wtorek o godz. 9:00 rozpoczną się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1  i  Społecznej Szkoły Podstawowej, dlatego we wtorek, środę i czwartek Msza św. z godz. 9:00 będzie przesunięta na godz. 8:00 rano.  W tym tygodniu nie będzie różańca dla dzieci.

 

 1. W piątek przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętając o modlitwie w jego intencji wypraszajmy potrzebne dla niego łaski.

 

 1. Również w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe o godz. 19:00 w salce nad garażami.

 

 1. Natomiast dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych do salki nad garażami w sobotę o godz. 14:30.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10:00 również w salce nad garażami.

 

 1. „Jest rzeczą świętą i chwalebną modlić się za zmarłych” – pamiętajmy o wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki wraz z ofiarą składamy do skarbony na półce z prasą przy wyjściu z kościoła. Kartki na dni powszednie 1 – 8 listopada są wyłożone na stoliku za ostatnimi ławkami. 

                                    

 1. Procesja w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu rozpocznie się jak zwykle przy bramie o godz. 11:30, a po jej zakończeniu około 12:18  zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych zmarłych.  

 

 1. Przypominamy, że spotkanie dla kandydatów do bierzmowania –  grupa  II   Ks. Tomasza   –    odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej :
 • Klasa VIII E i FG ze Szkoły Podstawowej nr 1
 • Klasa VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2
 • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.

 

 1. Kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer Wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 5 listopada 2022 r. w trybie stacjonarnym w Zielonej Górze. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 9.00 do 16.00. Koszt kursu: 300 zł przesłać na konto: 72 1020 5402 0000 0502 0312 7545, Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. E. Stein, ul. Bułgarska 30; 65-647 Zielona Góra. Szczegółowe informacje pod linkiem       http://www.ift.zgora.pl/index.php/kursy/kursy-audiowizualne

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Krystyna Cudyk

          †      Jadwiga Watras

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo