XXIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski – zapraszamy wszystkich na godz. 17:00 do kościoła Wniebowzięcia NMP, będziemy wspominać rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać szczególnie dzisiaj składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia:
 • w piątki o godz. 16:30
 • w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. We wtorek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. Różaniec w tym dniu ofiarujemy w intencji pracowników Służby Zdrowia.

 

 1. W środę rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Boga za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.

 

 1. W czwartek przypada św. Jana Kantego, kapłana, a w sobotę wspominamy    w Kościele św. Jana Pawła II – papieża, teologa, filozofa i pielgrzyma.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą na tacę będziemy chcieli wesprzeć tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich oraz duchownych.

 

 1. Apostolstwo Zbawczego Cierpienia zaprasza na spotkanie do salki w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:00 przy ulicy Piastowskiej 6.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII – grupa Ks. Dawida – dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa II Ks. Tomasza – odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej :
 • Klasa VIII E i FG ze Szkoły Podstawowej nr 1
 • Klasa VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2
 • Klasa VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Bukowiny.

 

 1. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca –  wypominki składamy do skarbony przy stoliku z prasą. Natomiast kartki, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła będą czytane zgodnie z datą jak jest na nich wypisana.

 

 1. W przyszłą niedzielę wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych o godz. 17:00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Warszawskiej.

 

 1. Za zgodą bp Tadeusza Lityńskiego dzisiaj jest do odczytania informacja Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., a cały tekst Listu znajduje się w gablocie ogłoszeń.                                                                                           Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. w liście otwartym przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i ochrony przed próbami oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Narażone na nie są zwłaszcza osoby starsze. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez telefon podają się za członków rodziny (wnuczków, siostrzeńców czy dalekich krewnych) lub proszą o przekazanie pieniędzy przez pośredników, nie udzielać żadnych informacji, nie podawać numerów i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne „znakomite okazje” zakupów po atrakcyjnej cenie, nie wpuszczać do domu obcych bez towarzystwa sąsiadów lub kogoś z rodziny, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów. Transakcje należy zawierać w siedzibie firmy. Policja zwraca się również do bliskich osób starszych, aby zadbali o bezpieczeństwo seniorów. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †       Jan Depta

          †       Irena Tomaszewska

          †       Marcin Kotwicki

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo