PIELGRZYMKA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH I MARGARETEK

1 października jak co roku po błogosławieństwie naszego  Księdza Proboszcza Prałata Ryszarda Grabarskiego, wyruszyliśmy na pielgrzymkę Róż Różańcowych i Margaretek na odpust do Sanktuarium Pani Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W czasie podróżowania w autokarze panowała radosna i modlitewna atmosfera.

Po przyjeździe o godz. 10:00 uczestniczyliśmy w procesji  różańcowej ze sztandarami  z poszczególnych parafii. Wędrując dróżkami rozważaliśmy  tajemnice radosne Różańca Świętego.  Następnie o godz. 11:00 wysłuchaliśmy katechezy o życiu i działalności założycielki Żywego Różańca Błogosławionej Pauliny Jaricot. O godz. 12:00 została odprawiona suma odpustowa przy polowym ołtarzu jako dziękczynienie za beatyfikację błogosławionej Pauliny. Mszy Św. przewodniczył Biskup Adrian Put, biskup pomocniczy naszej diecezji. W homilii odniósł się do życia i działalności błogosławionej, podkreślił, że wykonywanie własnych zadań i obowiązków uczciwie i rzetelnie jest odpowiedzią na zadania Boga, który nam je stawia. Biskup Adrian Put wyraził radość i wdzięczność pielgrzymom za tak liczną obecność. Mówił, że tak liczna obecność ludzi różańca jest budująca i napawa optymizmem, a modlitwa różańcowa ma wielką moc otrzymania  wszelkich darów przed Bożym Majestatem.  Do Szprotawy wróciliśmy pełni radości i Bożego Ducha. Cała pielgrzymka była w modlitewnej atmosferze i czuliśmy opiekę Matki Bożej.