XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

 

 1. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

 1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwa różańcowe:
 • dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 16:30
 • młodzież i dorosłych codziennie o     8:15    i    17:15
 • wyjątkowo w sobotę wieczorem nie będzie różańca ze względu na śluby
 • w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zapraszamy na różaniec na godz. 17.00 a po różańcu przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II na dalszą część obchodów Dnia Papieskiego.

 

 

 1. W tym tygodniu patronują nam jeszcze:
 • w czwartek: Honorat Koźmiński, kapłan 
 • w sobotę: św. Teresa od Jezusa, odnowicielka zakonów karmelitańskich.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w salce w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 16:00.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa I, tj. klasy A, B, C i D ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Wiechlice dzisiaj po Mszy św. wieczornej, a pozostałe klasy VIII w IV niedzielę miesiąca.

 

 1. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w kościele.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.

 

 1. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych Stanisława Staszica w Szprotawie zaprasza byłych pracowników oraz absolwentów na uroczystość Jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły. Właściwe obchody Jubileuszu odbędą się w dniu 13 października.  A rozpoczną się Mszą św. sprawowaną przez Ks. Adama Szymańskiego o godz. 12:00 kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie w intencji o błog. Boże i potrzebne łaski dla nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i absolwentów oraz o łaskę nieba dla już nieżyjących nauczycieli, pracowników i absolwentów szkoły. Tego samego dnia o godz. 13:00 w Szprotawskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta Akademia, na którą zapraszamy wszystkie osoby, które czują się związane z naszą szkołą.

 

 1. Nowa księga intencji na 2023 rok będzie dostępna od dnia 02.11.2022.