XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

 

 1. Różaniec w naszym kościele odmawiamy:
 • dzieci codziennie od wtorku do czwartku o godz. 16:30
 • młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 8:15 i   17:15
 • w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
 • Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie, a spotkanie Przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św. w salce;
 • w piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy św. oraz okazja do pojednania się z Bogiem w konfesjonale w godzinach 6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30; okazja do spowiedzi będzie jeszcze przez pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. zachęcamy szczególnie dzieci  i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i praktykowania pierwszych piątków miesiąca.

 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie:
 • we wtorek św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów i Sióstr klarysek;
 • w środę wyjątkowej polskiej Świętej – Siostry Faustyny Kowalskiej. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny;
 • w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

 1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 16:30 w salce nad garażami – wszystkich zainteresowanych tymi sprawami serdecznie zapraszamy.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – grupa I, tj. klasy A, B, C i D ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Wiechlice w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej, a pozostałe klasy w IV niedzielę miesiąca.

 

 1. W naszej parafii działa i modli się Wspólnota Żywego Różańca – mamy piętnaście Róż żeńskich oraz dwie męskie. Ale starsze pokolenie powoli się wykrusza, dlatego potrzeba nowych kandydatów, którzy by zastąpili odchodzących. Prosimy szczególnie tych, którzy modlą się na różańcu, aby włączyli się w naszą Wspólnotę. Obowiązkiem członka  tej wspólnoty jest odmawianie codziennie dziesiątki różańca i udział we Mszy św. w intencji członków Żywego Różańca w I niedzielę miesiąca o godz. 8:30 oraz udział w adoracji. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

 

 1. Książka z intencjami na rok 2022 będzie dostępna od 2 listopada.

 

 1. „Cicha taca” w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †     Krystyna Domagała

          †     Stefania Supernak

          †     Władysław Lewandowski

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo