ZAKOŃCZENIE SEZONU PIELGRZYMKOWEJ GRUPY ROWEROWEJ 50plus

25 września 2022 roku odbyła się ostatnia w tym sezonie pielgrzymka rowerowa. Był to już 12 sezon rowerowy. Celem wyjazdu była leśna kapliczka między Marszowem a Siodłem.  To z tym właśnie miejscem wiąże się nieprawdopodobna historia. Opowiadają ją sobie mieszkańcy sąsiednich wsi i strażacy. W 1988 r. ten sosnowy las strawił pożar.  Spaliło się ponad 80 ha starodrzewia. Był piątek 13 maja, cały las stał w płomieniach. Ściągnięto do pomocy całe plutony z sąsiednich straży. Las gaszono przez cztery dni. Spaliło się wszystko, oprócz jednej sosny, która samotnie stała w środku pogorzeliska, zupełnie nietknięta przez ogień. Dookoła otaczał ją promień niespalonej ściółki. Starsi mieszkańcy z okolic opowiadają, że na tym drzewie wisiała kiedyś kapliczka. Przed laty zakochany nieszczęśliwie młodzieniec zostawił tam obraz Matki Boskiej Kapliczka spłonęła już kilka razy. W tym roku, w lutym została znów odbudowana. W tym miejscu odmówiliśmy różaniec w intencji naszej uczestniczki pielgrzymek, Anny,  która jest bardzo chora. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się nad Kwisą, gdzie przy torcie i kiełbaskach świętowaliśmy 70 urodziny Jadwigi.