XXVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy przeżywają trudne chwile w swoim życiu z dala od Ojczyzny.

 

  1. Od soboty przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszej rodziny, narodu i całego Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny! Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej  i we wspólnotach rodzinnych. Nabożeństwo Różańcowe w sobotę o godz. 17:15.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00, natomiast odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze. 

 

  1. Również w tym tygodniu przypada :

–    we wtorek:       św. Wincentego a Paulo, kapłana   

–    w środę:           św. Wacława, męczennika

 –   w czwartek:     Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

–    w piątek:          św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

–    w sobotę:          św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła.

 

  1. Wspólnota Modlitewna „Źródło Wody Żywej” zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe w piątek o godz. 19:00, natomiast dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 14:30 w salce nad garażami.

 

  1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 i bardzo prosimy rodziców, aby siadali w ławkach w nawie głównej razem ze swoimi dziećmi. Natomiast starszych prosimy, aby zajmowali miejsca w nawach bocznych, bądź też wybierali inną godzinę Mszy św.

 

  1. Przypominamy, że Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się w najbliższą sobotę. Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:30 z parkingu koło plebanii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

  1. Prośba naszych duszpasterzy: abyśmy przychodząc na Msze św. w dni powszednie zajmowali miejsca w nawie głównej, ponieważ mając bezpośredni kontakt z ołtarzem głębiej przeżywamy Eucharystię oraz co też jest ważne wspólny śpiew pieśni oddaje większą chwałę Bogu, kiedy jesteśmy bardziej skupieni.

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

          †      Janusz Panek

   Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…