Turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy w Wągrowcu

W dniach 11.09-18.09.2022 członkowie  Parafialnego Klubu Seniora i parafianie wraz z Ks. Ryszardem i Ks. Januszem przebywali na turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Ośrodku „Wielspin” w Wągrowcu nad jeziorem Durowskim. Przy pięknej pogodzie i dobrych  humorach korzystaliśmy z zabiegów. Był wieczorek taneczny przy kawie i cieście, ognisko, rejs katamaranem.

W godz. popołudniowych uczestniczyliśmy we Mszy Św. sprawowanej przez naszych kapłanów.

Późnym wieczorem mieliśmy wyjście do centrum Wągrowca na spektakl tańczącej w takt muzyki fontanny z efektem świetlnym.

Zwiedzanie  najciekawszych  zabytków Wągrowca; Muzeum Regionalne, które mieści się w zabytkowym budynku z XV||| w tzw.  Opatówce. Kościół pocysterski, Kościół Farny p.w. św. Jakuba Apostoła tam też wysłuchaliśmy  krótkiego koncertu organowego. W piątek obchodziliśmy 15-lecie wyjazdów na  na turnusy rehabilitacyjne, były podziękowania  dla naszych księży, za wspólnie spędzone lata za poświęcony czas, za Msze św. za dobre słowa płynące z głębi serca, za uśmiech każdego dnia.

W sobotę zwiedzaliśmy Inowrocław; Kościół p.w. NMP z X|| w. zwany przez mieszkańców „Ruiną”, Stare miasto m.in. Trakt Królewski, Solnictwo, instytut Prymasa Polski Józefa Glempa, rynek Starego Miasta, pomnik św. Jadwigi.

Uzdrowisko mi.n. Tężnie, Pijalnia Wód Mineralnych, Pomnik Teściowej-jedyny w Polsce, Palmiarnia, Chata Kujawska.

Seniorzy wrócili do swych domów szczęśliwi, radośni i pełni sił.