XXV Niedziela zwykła – ogłoszenia św. Andrzeja Apostoła

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Dlatego zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jeżeli dla kogoś przeszkodą są pieniądze, to może wziąć gazetę za darmo i podobnie książki, które są tam wykładane.

 

 1. W piątek obchodzimy wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana, kapucyna, stygmatyka, obdarzonego zdolnością czytania w ludzkich sercach i  bilokacją. Natomiast po zakończeniu Mszy św. spotkanie z kandydatami na ministrantów.

 

 1. Rozpoczynamy zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii św. od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Zapraszamy rodziców z dziećmi klas III z wypełnionymi deklaracjami, które dzieci otrzymały w szkole według następującego porządku:
 • poniedziałek godz. 16:00 – uczniowie z Wiechlic i Szkoły Społecznej
 • czwartek godz. 16:00 –  SP nr 1 :  klasa 3 A
 • piątek godz. 15:30 –  SP nr 2  :  klasa 3
 • sobota godz. 10:00 –  SP nr 1  :  klasa 3 B
 • sobota godz. 11:30 –  SP nr 1  –  klasa 3 C. 

 Zapraszamy dzieci oraz ich rodziców do udziału we Mszy w każdą niedzielę o godz. 11:30 w naszym kościele.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 na cmentarzu przy ulicy Warszawskiej. Pamiętajmy, że oni mogą liczyć tylko   na naszą pomoc.

 

 1. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych w dekanacie  Szprotawa rozpocznie się 25 września, a zakończy się 13 listopada br.  Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami. Chętni zgłaszają się w zakrystii po każdej Mszy św. 

 

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 1 października, w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:30 z parkingu koło plebanii. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone ogrzewanie do naszego kościoła, a także za te, które dzisiaj będziemy składać do puszek przy wyjściu z  kościoła na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.