XXV Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Dlatego zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jeżeli dla kogoś przeszkodą są pieniądze, to może wziąć gazetę za darmo i podobnie książki, które są tam wykładane.

1. W środę obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Natomiast w piątek patronuje nam św. O. Pio z Pietrelciny, kapłan, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i  bilokacją.

1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 na cmentarzu. Pamiętajmy, że oni mogą liczyć tylko   na naszą pomoc.

1. Młodzież oazową zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 19:00 w salce.

1. Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8:30  i  17:30 oraz składanie podziękowań i próśb, które przedstawiamy Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej.

1. Rozpoczynamy zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii św. od poniedziałku w kancelarii parafialnej. Zapraszamy rodziców z dziećmi klas III z wypełnionymi deklaracjami, które dzieci otrzymały w szkole według następującego porządku:
  • poniedziałek godz. 16:00 – uczniowie z Wiechlic i Szkoły Społecznej
  • czwartek godz. 16:00 –  SP nr 1 :  klasa 3 A
  • piątek godz. 15:30 –  SP nr 2  :  klasa 3
  • sobota godz. 10:00 –  SP nr 1  :  klasa 3 B
  • sobota godz. 11:30 –  SP nr 1  –  klasa 3 C.

Zapraszamy dzieci oraz ich rodziców do udziału we Mszy w każdą niedzielę o godz. 11:30 w naszym kościele.

1. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych w dekanacie  Szprotawa rozpocznie się 25 września, a zakończy się 13 listopada br.  Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami. Chętni zgłaszają się w zakrystii po każdej Mszy św.

1. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 1 października, w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd o godz. 7:30 z parkingu koło plebanii. Serdecznie zapraszamy.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację wejścia głównego do naszego kościoła, a także za te, które dzisiaj będziemy składać do puszek przy wyjściu z  kościoła na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

†      Halina Smolińska-Bednarz

Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…