XXIV Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

 1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

 

 1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla dzieci przykładem wiary i miłości do Boga i Kościoła.

 

 1. W środę będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 17:00.

 

 1. Natomiast w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Śliwniku przypada odpust, który jest przeniesiony na przyszłą niedzielę na godz. 9:30. Naszych parafian oraz gości zapraszamy na tę uroczystość, która zakończy się słodkim poczęstunkiem i kawą przy kościele.

 

 1. W sobotę przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. Zachęcamy do czytania prasy katol.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą o godz. 17:00 na cmentarzu przy ulicy Warszawskiej.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na KUL i Fakultet Filozoficzno -Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Spotkanie Apostolstwa Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce Domu Katechetycznego.

 

 1. Zapisy kandydatów do bierzmowania w sobotę w biurze parafialnym:
 2. VII ze szkoły nr 1 – godz. 10:00
 3. VII ze szkoły nr 2 – godz. 11:30.

 

 1. Przypominamy, że spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej – grupa Ks. Tomasza – dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się także dzisiaj Mszą św. o godz. 18:00 w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Przemkowie.

 

 1. Natomiast przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych w dekanacie Szprotawa rozpocznie się 25 września, a zakończy się 13 listopada br.  Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami. Chętni zgłaszają się w zakrystii po każdej Mszy św. 

 

 1. Biuro parafialne w czwartek wyjątkowo nie będzie czynne.

 

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna odbędzie się 1 października, w pierwszą sobotę miesiąca. Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych, a zapisy chętnych w zakrystii. Wyjazd  o godz. 7:30  z parkingu koło plebanii. Serdecznie zapraszamy.