XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!

 

 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy czwartek, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

           

 1. Grupa biblijna zaprasza na swoje I spotkanie w środę o godz. 16:30 w salce nad garażami. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać treści Pisma św. zapraszamy na to spotkanie.

 

 1. Natomiast spotkanie „Zelatorów” i „Zelatorek” Żywego Różańca w środę o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. A spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce Domu Katechetycznego.

 

 1. Chętnych do udziału w spotkaniach Oazy Młodzieżowej zapraszamy w piątek na godz. 19:00 do salki nad garażami.

 

 1. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 do salki nad garażami, a ministrantów i lektorów na godz. 11:00.

 

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu odbędzie się w sobotę 10 września. Chętnych do wzięcia udziału w tym męskim spotkaniu prosimy o kontakt z Ks. Dawidem.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej – grupa Ks. Tomasza  –  w przyszłą niedzielę  po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych rozpoczynają się dzisiaj o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

 1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18:00 w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Przemkowie.

 

 1. Nowo powstający Instytut Studiów Wyższych z siedzibą w Gościkowie-Paradyżu zaprasza kandydatów na jednolite studia magisterskie z teologii. Oferta jest skierowana do wszystkich osób, które chciałyby:
 • pełnić różne funkcje w strukturach Kościoła rzymskokatolickiego,
 • pracować jako nauczyciele religii w szkołach,
 • posługiwać jako liderzy stowarzyszeń, fundacji oraz grup i wspólnot kościelnych.

Zajęcia będą odbywały się w Gorzowie Wlkp. w trybie stacjonarnym. Instytut będzie afiliowany do Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szczegółowe informacje i zapisy: https://kandydaci.usz.edu.pl/teologia/

Osoby pragnące rozpocząć studia, poza zarejestrowaniem się w systemie uniwersyteckim, proszone są o kontakt z ks. dr. Mariuszem Jagielskim,  tel. 573 993 973, e-mail: jagielskim@wp.pl  lub z ks. dr. Dariuszem Mazurkiewiczem, tel. 663 364 994, d.mazurkiewicz@diecezjazg.pl

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowacje wejścia głównego do naszego kościoła.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Antoni Bagiński

          †      Sławomir Dutko

          †      Anna Ludwiczak

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…