XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, dlatego dziękujemy Bogu za ten wolny czas, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym okresie i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

 

 1. Jak wielu zauważyło mamy w naszej parafii nowego wikariusza Ks. Tomasza Dragańczuka, którego bardzo serdecznie witamy i cieszymy się z jego obecności wśród nas. Otoczmy go naszą modlitwą, a Maryja nasza Patronka niech wyprasza potrzebne dla niego łaski.

 

 1. Msza św. w rocznicę powstania „Solidarności” w środę o godz. 18:00 w kościele Wniebowzięcia NMP.

 

 1. W czwartek przypada kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 – 1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach.

 

 1. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny, dlatego starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych  nam zadań.       Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców w piątek o godz. 17:00 w naszym kościele.   A na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I.

 

 1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy do Wągrowca w poniedziałek o godz. 17:00        w salce nad garażami.

 

 1. Spotkanie katechetów w środę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
 • w piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego i praktykowania pierwszych piątków miesiąca;
 • w sobotę odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Natomiast spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej w salce.

 

 1. Nadzwyczajni Szafarze już od przyszłej niedzieli będą odwiedzać chorych w domach w każdą niedzielę z Komunią św.

 

 1. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych rozpoczynają się w przyszłą niedzielę o godz. 16:30 w salce nad garażami przy ulicy Piastowskiej 5.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj jest ostatnia niedziela wakacyjna: Msza św. wieczorna w kościele Wniebowzięcia NMP od przyszłej niedzieli będzie o godz. 18:00, a nie będzie już Mszy św. o godz. 13:00.