XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, dlatego dziękujemy Bogu za ten wolny czas, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym okresie i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

 

 1. Jak wielu zauważyło mamy w naszej parafii nowego wikariusza Ks. Tomasza Dragańczuka, którego bardzo serdecznie witamy i cieszymy się z jego obecności wśród nas. Otoczmy go naszą modlitwą, a Maryja nasza Patronka niech wyprasza potrzebne dla niego łaski.

 

 1. Jutro w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.  Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

 

 1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy do Wągrowca w poniedziałek o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Msza św. w rocznicę powstania „Solidarności” w środę o godz. 18:00.

 

 1. Spotkanie katechetów środę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami

 

 1. W czwartek przypada kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 – 1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach.

 

 1. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny, dlatego starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.        Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców w czwartek o godz. 8:00 rano.   Natomiast błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I  w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa, a spotkanie Przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św.;
 • w piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy św. oraz okazja do pojednania się z Bogiem w konfesjonale w godzinach 6:30 – 12:00 i  15:00 – 18:30; okazja do spowiedzi będzie jeszcze przez pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci  i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego i praktykowania pierwszych piątków miesiąca;
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o    8:00 oraz odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze.

 

 1. Nadzwyczajni Szafarze już od przyszłej niedzieli będą odwiedzać chorych w każdą niedzielę z Komunią św.

 

11. Natomiast spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

12. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych rozpoczynają się w przyszłą niedzielę o godz. 16:30 w salce nad garażami.

 

13. Przypominamy, że dzisiaj jest ostatnia niedziela wakacyjna: Msza św. wieczorna od przyszłej niedzieli będzie o godz. 18:00, a nie będzie Mszy św. o godz. 13:00. Ponieważ jak wielu zauważyło w kościele na mszach niedzielnych jest mniej wiernych niż było przed „Pandemią”. Wtedy uczestniczyło w niedzielę na Mszach św. około 2500 do 3000 tysięcy, natomiast teraz uczestniczy 1300 do 1500 osób. Bo wielu odeszło z tego świata do Pana, wielu starszych i nie tylko, nie wychodzi z domu ze względu na stan zdrowia, chociaż kiedyś przychodzili do naszej świątyni codziennie, a bardzo wielu z własnego zaniedbania. I tak naprawdę wystarczyłyby trzy Msze św. w niedziele, a wszyscy, mieliby miejsca siedzące i pozostałyby jeszcze wolne, bo mamy w naszym kościele 550 miejsc siedzących. Dlatego od 4 września nie będzie Mszy św. o godz. 13:00, z wyjątkiem  4 niedzieli miesiąca,  kiedy będziemy udzielać chrztu św.

 

14. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †        Jan Piotrowski

          †        Bożena Zalewska

          †        Anna Kwiatkowska

          †        Władysław Kozuń

          †        Bożena Kulba

          Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…