REKOLEKCJE ODPUSTOWE

„Matko, która nas znasz z dziećmi Twymi bądź

na drogach nam nadzieją świeć z Synem Twym z nami idź”

Tym maryjnym wezwaniem rozpoczęliśmy tegoroczne Rekolekcje Maryjne w naszej parafii, trwające od 12-15.08.2022 roku. Stały się one duchowym przygotowaniem naszej wspólnoty parafialnej do dorocznej uroczystości odpustowej ku czci patronki naszej Maryi Wniebowziętej. Tegorocznym kaznodzieją rekolekcyjnym i odpustowym był o. Daniel Biedniak – Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej z Poznania. Nauki rekolekcyjne wiodły nas poprzez ważne wydarzenia z życia Maryi a oparte na ewangelicznych opisach. Rekolekcjonista wskazywał nam na Maryję która nieustannie jest dla nas wzorem do naśladowania w codzienności. Kolejne dni rekolekcji ukazywały nam  – Maryję wędrującą  za Jezusem, Maryję słuchającą Słowa Bożego, Maryję otwierającą serce na miłość Chrystusa, Maryję zawierzającą nas Jezusowi. Każdy dzień rekolekcji zapraszał nas do podążania drogą wiary Maryi w modlitwie, adoracji, medytacji Słowa Bożego, postawie zawierzenia się Jezusowi. Niech rekolekcje wydadzą  nas owoc gorliwych czcicieli Maryi naszej patronki i rozpalą nasze serca pragnieniem  naśladowania jej.