KONCERT „PIEŚNI NAD PIEŚNIAMI”

W ramach X WARSZTATÓW WOKALNYCH SZPROTAWSKIE DIVERTIMENTI  odbył się 15 sierpnia 2022 roku o godz. 18:00 w naszym kościele niezwykły i niepowtarzalny koncert, pt.: „Pieśni nad pieśniami”. Koncert organizowany był przez Szprotawski Dom Kultury.  Usłyszeliśmy pieśni Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i  Stanisława Niewiadomskiego oraz poezję Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida w interpretacji  Krzysztofa Marciniaka. Wystąpili: Agnieszka Makówka – mezzosopran; Ida Tamara Zagórska – sopran; Krzysztof Marciniak – tenor; Przemysław Rezner – baryton,  Natalia Czekanowska – fortepian oraz Oliwia Rudek – sopran  adeptka sztuki wokalnej (nasza szprotawianka) oraz uczestnicy warsztatów.  Koncert prowadziła Monika Jóźwik. W imieniu ks. Proboszcza podziękował ks. Bartosz.