XX Niedziela zwykła – ogłoszenia św. Andrzeja Apostoła

 

 1. W poniedziałek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa,    ogłosił papież Pius XII w dopiero 1950 roku. Ale już w V wieku obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.                                                                                                                                                                                                                                   
 2. W uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Natomiast poświęcenie ziół będzie w czasie każdej Mszy św., a taca przeznaczona jest na wsparcie potrzebujących parafii z terenów wiejskich naszej diecezji.

 

 1. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP to dzień Patronki Parafii – Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 12:00 do udziału, w której serdecznie zapraszamy.    

 

 1. W ramach X WARSZTATÓW WOKALNYCH SZPROTAWSKIE  DIVERTIMENTI zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert, : „Pieśń nad pieśniami”,  który odbędzie się w kościele Wniebowzięcia NMP  jutro  o  godz.  18:00.

 

 1. Również w poniedziałek z racji odpustu zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych ze względu na koncert o godz. 16:00 na cmentarzu komunalnym.

 

 1. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Diecezjalne Dożynki w Rokitnie.

 

 1. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią będziemy sięgać do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam także:
 • w środę – św. Jacek, kapłan, dominikanin, czciciel Matki Bożej;
 • w sobotę – św. Bernard, opat nazywany „wyrocznią Europy”.

 

 1. Parafialne Zespoły Caritas i parafie z całej diecezji przeprowadzą kolejną zbiórkę plecaków i przyborów szkolnych w dniach 19 – 21 sierpnia (piątek – niedziela) pod hasłem  ”Z UŚMIECHEM DO SZKOŁY”. Zakupione plecaki i przybory przynosimy do kościoła i składamy koło chrzcielnicy.   Dzięki zebranym przyborom, każda parafia będzie mogła zadbać o dzieci i młodzież ze swojego otoczenia.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła.