XX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. W poniedziałek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa,  ogłosił papież Pius XII w dopiero 1950 roku. Ale już w V wieku obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.

 

 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP, to dzień naszej Patronki – święto  całej naszej parafii.  Msze św. będą odprawiane przed  południem  o godz.  7:00,     8:30    i    10:00.    Natomiast Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 12:00     do udziału,  w której naszych parafian oraz gości serdecznie zapraszamy. A wieczorna Msza św. będzie odprawiona o godz. 19:30.    Poświęcenie ziół będzie w czasie każdej Mszy św., a taca przeznaczona jest na wsparcie potrzebujących parafii z terenów wiejskich naszej diecezji.

            Msza św. w szpitalu o godz.  7:30,   a w Śliwniku o godz. 14:00 – dożynki.

 

 1. W ramach X WARSZTATÓW WOKALNYCH SZPROTAWSKIE DIVERTIMENTI  zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert, :  „Pieśń nad pieśniami”,  który odbędzie się w naszym kościele  jutro  o  godz.  18:00.

 

 1. Również w poniedziałek z racji odpustu zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych ze względu na koncert o godz. 16:00 na cmentarzu.

 

 1. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Diecezjalne Dożynki w Rokitnie.

 

 1. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią będziemy sięgać do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam także:
 • w środę – św. Jacek, kapłan, dominikanin, czciciel Matki Bożej;
 • w sobotę – św. Bernard, opat nazywany „wyrocznią Europy”.

 

 1. Parafialne Zespoły Caritas i parafie z całej diecezji przeprowadzą kolejną zbiórkę plecaków i przyborów szkolnych w dniach 19 – 21 sierpnia (piątek – niedziela) pod hasłem  ”Z UŚMIECHEM DO SZKOŁY”. Zakupione plecaki i przybory przynosimy do Kaplicy Krzyża Świętego  w naszym kościele.   Dzięki zebranym przyborom, każda parafia będzie mogła zadbać o dzieci i młodzież ze swojego otoczenia.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na nagłośnienie do naszego kościoła.

 

 1. Jak wielu z nas już wie Ks. Bartosz odchodzi do parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Lubsku, dlatego w przyszłą niedzielę o godz. 11:30 odprawi Mszę św., w czasie, której będzie chciał podziękować Bogu za cztery lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Piotr Filak

          †      Edward Bagiński

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…