XIX Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

1. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości – modlitwa o trzeźwość dla narodu Polskiego. Modlimy się też wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

1. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek:  Św. Dominik, prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek : Św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa : Św. Wawrzyniec, diakon i męczennik;

– czwartek : Św. Klara, dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

1. W ramach X WARSZTATÓW WOKALNYCH SZPROTAWSKIE DIVERTIMENTI zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert, :  „Pieśń nad pieśniami”,  który odbędzie się w kościele Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny  15 sierpnia,   tj. w poniedziałek  o  godz.  18:00.

1. W przyszłą, tj. drugą niedzielą miesiąca taca jak zwykle przeznaczona jest na ogrzewanie do naszego kościoła.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.