XIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości – modlitwa o trzeźwość dla narodu Polskiego. Modlimy się też wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

          – poniedziałek:  Św. Dominik, prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

          – wtorek : Św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

          – środa : Św. Wawrzyniec, diakon i męczennik;

          – czwartek : Św. Klara, dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

 

  1. Zbliża się święto naszej Patronki NMP Wniebowziętej, dlatego w piątek rozpoczynamy „Rekolekcje” przygotowujące do uroczystości odpustowej, które poprowadzi Ojciec Daniel Biedniak z Poznania – starajmy się znaleźć czas, aby w piątek i sobotę uczestniczyć we Mszy św. o    7:00,    9:00   albo o godz.  18:00, a także w niedzielę.  Skorzystajmy również ze spowiedzi w piątek od godz. 6:30 – 12:00 i od godz. 15:00 – 18:30.  Taca zbierana w piątek i sobotę będzie przeznaczona na prace misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.  Abyśmy mogli godnie uczcić naszą Patronkę w czasie procesji, bardzo prosimy o przygotowanie chorągwi i figur na procesję.

 

  1. W ramach X WARSZTATÓW WOKALNYCH SZPROTAWSKIE DIVERTIMENTI zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert:  „Pieśń nad pieśniami”,  który odbędzie się w naszym kościele  15 sierpnia,  tj. w poniedziałek o godz.  18:00.

 

  1. W przyszłą, tj. drugą niedzielą miesiąca taca jak zwykle przeznaczona jest na renowację wejścia głównego do naszego kościoła.

 

  1. Grupy parafialne prowadzone przez ks. Bartosza zapraszamy na spotkanie dziękczynne za czas posługi duszpasterskiej w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej w ogrodach domu parafialnego.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

               Teresa Sarkis

       Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…