XVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia Św. Andrzeja Apostoła

  1. Jutro wkraczamy w progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. Włączmy się w wielką modlitwę  o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

  1. Również jutro będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy także I piątek i sobotę miesiąca:
  • w piątek oraz okazja do spowiedzi w godz. 16:15 do  Mszy św.;
  • w sobotę chorych w domach o zwykłej porze odwiedzą tylko Bartosz i  Ks. Dawid.

 

  1. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa nauka przed chrztem o godz. 18:00  w salce nad garażami ul. Piastowska 5.

 

  1. Nowo powstający Instytut Studiów Wyższych z siedzibą w Gościkowie-Paradyżu zaprasza kandydatów na jednolite studia magisterskie z teologii.  Zajęcia będą odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim w trybie stacjonarnym. Bliższe informacje w gablocie.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

 

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Ryszard Wawrzkiewicz

          †      Waleria Czyż

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…