XVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Jutro wkraczamy w progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. Włączmy się w wielką modlitwę  o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

 1. Również jutro będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

 

 1. We wtorek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

 

 1. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

 

 1. Natomiast w czwartek patronuje nam św. Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie skromny kapłan. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia nie  tylko swojej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy także I czwartek, piątek i sobotę miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa;
 • w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godz. 6:30  –  12:00  oraz   15:00  do  Mszy św. wieczornej;
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano. Chorych w domach o zwykłej porze odwiedzą tylko Ks. Bartosz i   Ks. Dawid.

 

 1. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa nauka przed chrztem o godz. 18:00  w salce nad garażami.

 

 1. Nowo powstający Instytut Studiów Wyższych z siedzibą w Gościkowie-Paradyżu zaprasza kandydatów na jednolite studia magisterskie   z teologii. Zajęcia będą odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim w trybie stacjonarnym. Szczegółowe informacje i zapisy: https://kandydaci.usz.edu.pl/teologia/ Osoby pragnące rozpocząć studia, poza zarejestrowaniem się w systemie uniwersyteckim, proszone są o kontakt z ks. dr. Mariuszem Jagielskim, tel. 573 993 973,   e-mail: jagielskim@wp.pl

 

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Ryszard Wawrzkiewicz

          †      Waleria Czyż

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…